IXYS Corporation FII30-06D
FII30-06D picture photo
Mfg. Part Number
FII30-06D
Manufacturer
Product Category
IGBTs - Arrays
Brief Description
IGBT PHASE LEG ISOPLUS I4-PAC-5
Datasheet Download
FII30-06D.pdf
Availability of FII30-06D
QUANTITY
FII30-06D Order Process
Ship out your order
Specifications of FII30-06D
Internal Part NumberEIS-FII30-06D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyIGBTs - Arrays
Series-
IGBT TypeNPT
ConfigurationHalf Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)600V
Current - Collector (Ic) (Max)30A
Power - Max100W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.4V @ 15V, 20A
Current - Collector Cutoff (Max)600µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce1.1nF @ 25V
InputStandard
NTC ThermistorNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / Casei4-Pac™-5
Supplier Device PackageISOPLUS i4-PAC™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FII30-06D
Related LinksFII3, FII30-06D Datasheet, IXYS Corporation Distributor
FII30-06D Details Description
Related parts for FII30-06D
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" STACKER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 90D A/T datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf