Techflex FIN0.75BK-50'
FIN0.75BK-50' picture photo
Mfg. Part Number
FIN0.75BK-50'
Manufacturer
Product Category
Solid Tubing, Sleeving
Brief Description
FIREFLEX TUBING 0.75" BLK 50'
Datasheet Download
FIN0.75BK-50'.pdf
Availability of FIN0.75BK-50'
QUANTITY
FIN0.75BK-50' Order Process
Ship out your order
Specifications of FIN0.75BK-50'
Internal Part NumberEIS-FIN0.75BK-50'
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySolid Tubing, Sleeving
SeriesFireFlex
TypeSmooth
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.750" (19.05mm)
Length50.0' (15.24m)
MaterialFiberglass, Silicone-Coated
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FIN0.75BK-50'
Related LinksFIN0.7, FIN0.75BK-50' Datasheet, Techflex Distributor
FIN0.75BK-50' Details Description
Related parts for FIN0.75BK-50'
RES SMD 430K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGE PCI DUAL R/A 184 POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 530MA 57 MOHM SMD datasheet.pdf