Taiyo Yuden FK2125T207AL-T
FK2125T207AL-T picture photo
Mfg. Part Number
FK2125T207AL-T
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER EMI 200MHZ 100MA 0805
Datasheet Download
FK2125T207AL-T.pdf
Availability of FK2125T207AL-T
QUANTITY
FK2125T207AL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of FK2125T207AL-T
Internal Part NumberEIS-FK2125T207AL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency200MHz (Cutoff)
Attenuation Value20dB @ 500MHz
Resistance - Channel (Ohms)2
Current100mA
Values-
ESD ProtectionNo
Filter Order3rd
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.047" (1.20mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK2125T207AL-T
Related LinksFK2125T, FK2125T207AL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FK2125T207AL-T Details Description
Related parts for FK2125T207AL-T
IC REG DL BUCK/LINEAR 20SOIC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 715 OHM 1% 20W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 36MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
IMP R5 10 UNG0.39SN NONE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
5600UF 50V 30X30 datasheet.pdf