Taiyo Yuden FK2125TZ201C850T
FK2125TZ201C850T picture photo
Mfg. Part Number
FK2125TZ201C850T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FILTER EMI 100MHZ 100MA 0805
Datasheet Download
FK2125TZ201C850T.pdf
Availability of FK2125TZ201C850T
QUANTITY
FK2125TZ201C850T Order Process
Ship out your order
Specifications of FK2125TZ201C850T
Internal Part NumberEIS-FK2125TZ201C850T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesTZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency200 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)2 Ohm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.047" (1.20mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK2125TZ201C850T
Related LinksFK2125TZ, FK2125TZ201C850T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FK2125TZ201C850T Details Description
Related parts for FK2125TZ201C850T
IC LVDS SERDES XMITTR 48-TSSOP datasheet.pdf
IC DELAY LINE PROG 16SOIC datasheet.pdf
PC BOARD 4.0"X10" 2XPTH/GND 0.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 10V 1411 datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf