Pericom Semiconductor Corp. FK2600031
FK2600031 picture photo
Mfg. Part Number
FK2600031
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FK2600031.pdf
Availability of FK2600031
QUANTITY
FK2600031 Order Process
Ship out your order
Specifications of FK2600031
Internal Part NumberEIS-FK2600031
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FK
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.045" (1.15mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK2600031
Related LinksFK26, FK2600031 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FK2600031 Details Description
Related parts for FK2600031
PHOTO INTERRUPTER 10MM IO4-10 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf