TDK Corporation FK28C0G1H3R3C
FK28C0G1H3R3C picture photo
Mfg. Part Number
FK28C0G1H3R3C
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G RADIAL
Datasheet Download
FK28C0G1H3R3C.pdf
Availability of FK28C0G1H3R3C
QUANTITY
FK28C0G1H3R3C Order Process
Ship out your order
Specifications of FK28C0G1H3R3C
Internal Part NumberEIS-FK28C0G1H3R3C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFK Series Capacitors
PackagingBulk
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK28C0G1H3R3C
Related LinksFK28C0, FK28C0G1H3R3C Datasheet, TDK Corporation Distributor
FK28C0G1H3R3C Details Description
Related parts for FK28C0G1H3R3C
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC DUAL PWR SUPPLY CTRLR 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR AIRFLOW AMP 1000 SCCM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V NP0 1210 datasheet.pdf