Yageo FKN3WSFR-73-0R22
FKN3WSFR-73-0R22 picture photo
Mfg. Part Number
FKN3WSFR-73-0R22
Brief Description
RES 0.22 OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
FKN3WSFR-73-0R22.pdf
Availability of FKN3WSFR-73-0R22
QUANTITY
FKN3WSFR-73-0R22 Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN3WSFR-73-0R22
Internal Part NumberEIS-FKN3WSFR-73-0R22
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Fusible, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN3WSFR-73-0R22
Related LinksFKN3WSFR, FKN3WSFR-73-0R22 Datasheet, Yageo Distributor
FKN3WSFR-73-0R22 Details Description
Related parts for FKN3WSFR-73-0R22
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
BLADE REPLACEMENT SURESTRIP 4.0 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 4.7NS 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 22"W datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
5V EJECT HDR ASSY datasheet.pdf