Yageo FKN3WSJR-73-0R12
FKN3WSJR-73-0R12 picture photo
Mfg. Part Number
FKN3WSJR-73-0R12
Brief Description
RES 0.12 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
FKN3WSJR-73-0R12.pdf
Availability of FKN3WSJR-73-0R12
QUANTITY
FKN3WSJR-73-0R12 Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN3WSJR-73-0R12
Internal Part NumberEIS-FKN3WSJR-73-0R12
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.12
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Fusible, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN3WSJR-73-0R12
Related LinksFKN3WSJR, FKN3WSJR-73-0R12 Datasheet, Yageo Distributor
FKN3WSJR-73-0R12 Details Description
Related parts for FKN3WSJR-73-0R12
HTSHRNK EPS300 1/2"X4'(1')BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 23POS TIN datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 176MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
RES 510 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 2KVDC AXIAL datasheet.pdf