Yageo FKN400JR-73-22R
FKN400JR-73-22R picture photo
Mfg. Part Number
FKN400JR-73-22R
Brief Description
RES 22 OHM 4W 5% AXIAL
Datasheet Download
FKN400JR-73-22R.pdf
Availability of FKN400JR-73-22R
QUANTITY
FKN400JR-73-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN400JR-73-22R
Internal Part NumberEIS-FKN400JR-73-22R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Featured ProductFusible Through-Hole Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Fusible, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN400JR-73-22R
Related LinksFKN400J, FKN400JR-73-22R Datasheet, Yageo Distributor
FKN400JR-73-22R Details Description
Related parts for FKN400JR-73-22R
ROUND SPACER #6 BRASS 1/4" datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 0.1A SST3 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR datasheet.pdf