Yageo FKN50SJR-52-3R3
FKN50SJR-52-3R3 picture photo
Mfg. Part Number
FKN50SJR-52-3R3
Brief Description
RES 3.3 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FKN50SJR-52-3R3.pdf
Availability of FKN50SJR-52-3R3
QUANTITY
FKN50SJR-52-3R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN50SJR-52-3R3
Internal Part NumberEIS-FKN50SJR-52-3R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Featured ProductFusible Through-Hole Resistors
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN50SJR-52-3R3
Related LinksFKN50SJ, FKN50SJR-52-3R3 Datasheet, Yageo Distributor
FKN50SJR-52-3R3 Details Description
Related parts for FKN50SJR-52-3R3
SW ROLL SPDT 15A SOLD TERM 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 24VIN 3.3V DIP24 datasheet.pdf
IC MRAM 4MBIT 35NS 48FBGA datasheet.pdf
BUSHING W/STR RELIEF NYLON BLACK datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR BQ2419 datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf