Yageo FKN5WSJR-73-33R
FKN5WSJR-73-33R picture photo
Mfg. Part Number
FKN5WSJR-73-33R
Brief Description
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
FKN5WSJR-73-33R.pdf
Availability of FKN5WSJR-73-33R
QUANTITY
FKN5WSJR-73-33R Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN5WSJR-73-33R
Internal Part NumberEIS-FKN5WSJR-73-33R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Featured ProductFusible Through-Hole Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN5WSJR-73-33R
Related LinksFKN5WSJ, FKN5WSJR-73-33R Datasheet, Yageo Distributor
FKN5WSJR-73-33R Details Description
Related parts for FKN5WSJR-73-33R
OSC XO 6.144MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SOCKET 120VAC 1CH RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP Chip Async Single 3.3V 256K x 16 Memory NEW Stocks datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.08 80POS datasheet.pdf
IC ADJ OV/OC PROTECTOR 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.5V 0.3A datasheet.pdf