Yageo FKN7WSJR-91-39R
FKN7WSJR-91-39R picture photo
Mfg. Part Number
FKN7WSJR-91-39R
Brief Description
RES 39 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
FKN7WSJR-91-39R.pdf
Availability of FKN7WSJR-91-39R
QUANTITY
FKN7WSJR-91-39R Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN7WSJR-91-39R
Internal Part NumberEIS-FKN7WSJR-91-39R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 0.965" L (8.00mm x 24.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN7WSJR-91-39R
Related LinksFKN7WSJ, FKN7WSJR-91-39R Datasheet, Yageo Distributor
FKN7WSJR-91-39R Details Description
Related parts for FKN7WSJR-91-39R
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
CUTTER TIP ANGL FULL FLSH 5.43" datasheet.pdf
CAP CER 3.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf