Yageo FKN7WSJR-91-47R
FKN7WSJR-91-47R picture photo
Mfg. Part Number
FKN7WSJR-91-47R
Brief Description
RES 47 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
FKN7WSJR-91-47R.pdf
Availability of FKN7WSJR-91-47R
QUANTITY
FKN7WSJR-91-47R Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN7WSJR-91-47R
Internal Part NumberEIS-FKN7WSJR-91-47R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 0.965" L (8.00mm x 24.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN7WSJR-91-47R
Related LinksFKN7WSJ, FKN7WSJR-91-47R Datasheet, Yageo Distributor
FKN7WSJR-91-47R Details Description
Related parts for FKN7WSJR-91-47R
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
STANDARD DIP SWITCH datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZER 56-VFQFPN datasheet.pdf
KNOB PLASTIC .250 DIA BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 190MA 14 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf