TDK Corporation FL3215T-100K
FL3215T-100K picture photo
Mfg. Part Number
FL3215T-100K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 650MA 300 MOHM
Datasheet Download
FL3215T-100K.pdf
Availability of FL3215T-100K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FL3215T-100K Order Process
Ship out your order
Specifications of FL3215T-100K
Internal Part NumberEIS-FL3215T-100K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesFLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating650mA
Current - Saturation520mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FL3215T-100K
Related LinksFL3215, FL3215T-100K Datasheet, TDK Corporation Distributor
FL3215T-100K Details Description
Related parts for FL3215T-100K
RES SMD 30K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR DETECTOR datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V OUT 6A 30W datasheet.pdf
IC AMP STEREO HEADPHONE 8SOP datasheet.pdf
MPS W/STANDARD COMM CONTROL UNIT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP197ACBZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W DO214AC datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf