LEMO FLA.1S.100.CZZ
FLA.1S.100.CZZ picture photo
Mfg. Part Number
FLA.1S.100.CZZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE RA
Datasheet Download
FLA.1S.100.CZZ.pdf
Availability of FLA.1S.100.CZZ
QUANTITY
FLA.1S.100.CZZ Order Process
Ship out your order
Specifications of FLA.1S.100.CZZ
Internal Part NumberEIS-FLA.1S.100.CZZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series1S
PackagingBulk
Connector TypeInsert Shell, Plug
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Contact Type-
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line), Right Angle
Fastening TypePush-Pull
Orientation-
Shell Material, FinishBrass, Chrome Plated
Ingress ProtectionIP50 - Dust Protected
FeaturesShielded
NoteInsert Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLA.1S.100.CZZ
Related LinksFLA.1S., FLA.1S.100.CZZ Datasheet, LEMO Distributor
FLA.1S.100.CZZ Details Description
Related parts for FLA.1S.100.CZZ
SW PLNGR SPDT 15A SOLD TERM 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM SMD datasheet.pdf
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 64-TQFP datasheet.pdf
IC CTLR MAC/PHY NON PCI 128PQFP datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 20ppm 8pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.7A 35 MOHM TH datasheet.pdf