Fluke Electronics FLK-TI50FT-10/20
FLK-TI50FT-10/20 picture photo
Mfg. Part Number
FLK-TI50FT-10/20
Manufacturer
Product Category
Equipment - Environmental Testers
Brief Description
IR FLEXCAM THERM IMAGER 60HZ
Datasheet Download
FLK-TI50FT-10/20.pdf
Availability of FLK-TI50FT-10/20
QUANTITY
FLK-TI50FT-10/20 Order Process
Ship out your order
Specifications of FLK-TI50FT-10/20
Internal Part NumberEIS-FLK-TI50FT-10/20
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyEquipment - Environmental Testers
SeriesTi
TypeThermal Imager
For MeasuringTemperature, Non-Contact
IncludesBattery, Cable, Card Reader, Case, Charger, Manual, Software
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLK-TI50FT-10/20
Related LinksFLK-TI50, FLK-TI50FT-10/20 Datasheet, Fluke Electronics Distributor
FLK-TI50FT-10/20 Details Description
Related parts for FLK-TI50FT-10/20
COUNTER LCD 4 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
CAP ALUM 26000UF 75V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
FERRITE TOROID CORE EMI 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf