Bivar, Inc. FLPR1-12.0
FLPR1-12.0 picture photo
Mfg. Part Number
FLPR1-12.0
Manufacturer
Product Category
Optics - LEDs - Light Pipes
Brief Description
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR RECT
Datasheet Download
FLPR1-12.0.pdf
Availability of FLPR1-12.0
QUANTITY
FLPR1-12.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FLPR1-12.0
Internal Part NumberEIS-FLPR1-12.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyOptics - LEDs - Light Pipes
Series*
ColorClear
ConfigurationSingle
TypeFlexible 12" (307.8mm)
Mounting Type*
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top, 6.7mm x 4.2mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLPR1-12.0
Related LinksFLPR1, FLPR1-12.0 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
FLPR1-12.0 Details Description
Related parts for FLPR1-12.0
BARBED FASTENER 0.571" NYLON BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% 2924 datasheet.pdf
RES 3.65M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 59.8VC R6 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 19POS HL LOW P datasheet.pdf
RFSB,S,11.0,PSA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf