Littelfuse FLSR100.VXID
FLSR100.VXID picture photo
Mfg. Part Number
FLSR100.VXID
Brief Description
FUSE 100A 600V NON STD SLOW
Datasheet Download
FLSR100.VXID.pdf
Availability of FLSR100.VXID
QUANTITY
FLSR100.VXID Order Process
Ship out your order
Specifications of FLSR100.VXID
Internal Part NumberEIS-FLSR100.VXID
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current100A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension1.311" Dia x 7.874" L (33.30mm x 200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLSR100.VXID
Related LinksFLSR10, FLSR100.VXID Datasheet, Littelfuse Distributor
FLSR100.VXID Details Description
Related parts for FLSR100.VXID
CAP CER 2700PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SW KEYLOCK 16MM KEYCODE 009 250V datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 400V 85A DO5 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf