Sullins Connector Solutions FMC12DRXI-S734
FMC12DRXI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
FMC12DRXI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
FMC12DRXI-S734.pdf
Availability of FMC12DRXI-S734
QUANTITY
FMC12DRXI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of FMC12DRXI-S734
Internal Part NumberEIS-FMC12DRXI-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMC12DRXI-S734
Related LinksFMC12DR, FMC12DRXI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
FMC12DRXI-S734 Details Description
Related parts for FMC12DRXI-S734
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOD523 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9516-3 2.0GHZ datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT MINI-UMNL datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS RT ANG SMD TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE FILM 2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.1A 80 MOHM TH datasheet.pdf
4R RA REC STB 1GP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf