Sullins Connector Solutions FMM22DRKI-S13
FMM22DRKI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
FMM22DRKI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND
Datasheet Download
FMM22DRKI-S13.pdf
Availability of FMM22DRKI-S13
QUANTITY
FMM22DRKI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of FMM22DRKI-S13
Internal Part NumberEIS-FMM22DRKI-S13
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMM22DRKI-S13
Related LinksFMM22D, FMM22DRKI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
FMM22DRKI-S13 Details Description
Related parts for FMM22DRKI-S13
IC DSP 32BIT 333MHZ 256-BGA datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-SOIC datasheet.pdf
RES 22.0 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC POST AMP CML 3.2GBPS 16MLF datasheet.pdf
CONVERTER CABLE datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
4POS,TAB 2.8X0.8,TAB HSG,ASSY,CO datasheet.pdf