IXYS Corporation FMM75-01F
FMM75-01F picture photo
Mfg. Part Number
FMM75-01F
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2N-CH 100V 75A I4-PAC-5
Datasheet Download
FMM75-01F.pdf
Availability of FMM75-01F
QUANTITY
FMM75-01F Order Process
Ship out your order
Specifications of FMM75-01F
Internal Part NumberEIS-FMM75-01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
SeriesHiPerFET™
PackagingTube
FET Type2 N-Channel (Dual)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C75A
Rds On (Max) @ Id, Vgs25 mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 4mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs180nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Casei4-Pac™-5
Supplier Device PackageISOPLUS i4-PAC™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMM75-01F
Related LinksFMM7, FMM75-01F Datasheet, IXYS Corporation Distributor
FMM75-01F Details Description
Related parts for FMM75-01F
TVS DIODE 468VWM 760VC DO204AC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 200PS .050" SLD datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
KIT FER CHIP BLM 0603 1206 1806 datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 25NS 28DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
FLOATSWITCH VERT 1A NO/NC POLY datasheet.pdf
CAP CER 20PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 1.27MM T/H datasheet.pdf