Yageo FMP100JR-52-270K
FMP100JR-52-270K picture photo
Mfg. Part Number
FMP100JR-52-270K
Brief Description
RES 270K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP100JR-52-270K.pdf
Availability of FMP100JR-52-270K
QUANTITY
FMP100JR-52-270K Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP100JR-52-270K
Internal Part NumberEIS-FMP100JR-52-270K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP100JR-52-270K
Related LinksFMP100JR, FMP100JR-52-270K Datasheet, Yageo Distributor
FMP100JR-52-270K Details Description
Related parts for FMP100JR-52-270K
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FEMALE PANEL #16 datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR TRPL 8-MSOP datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-ST datasheet.pdf
CONN FERRULE 2AWG RED datasheet.pdf
LENS FOR UXGA CAM 75MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
M18LNG,SHLD,NPB,8MM,NPN,NC,M12 datasheet.pdf
ANT WHIP UHF WB 440-470MHZ BLACK datasheet.pdf
HDR CONN PCB MT RECEPT 80POS datasheet.pdf