Yageo FMP200FRF52-274K
FMP200FRF52-274K picture photo
Mfg. Part Number
FMP200FRF52-274K
Brief Description
RES 274K OHM 2W 1% AXIAL
Datasheet Download
FMP200FRF52-274K.pdf
Availability of FMP200FRF52-274K
QUANTITY
FMP200FRF52-274K Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP200FRF52-274K
Internal Part NumberEIS-FMP200FRF52-274K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP200FRF52-274K
Related LinksFMP200FR, FMP200FRF52-274K Datasheet, Yageo Distributor
FMP200FRF52-274K Details Description
Related parts for FMP200FRF52-274K
VARISTOR 22V 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 16POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf