Yageo FMP200JR-52-82K
FMP200JR-52-82K picture photo
Mfg. Part Number
FMP200JR-52-82K
Brief Description
RES 82K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP200JR-52-82K.pdf
Availability of FMP200JR-52-82K
QUANTITY
FMP200JR-52-82K Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP200JR-52-82K
Internal Part NumberEIS-FMP200JR-52-82K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP200JR-52-82K
Related LinksFMP200J, FMP200JR-52-82K Datasheet, Yageo Distributor
FMP200JR-52-82K Details Description
Related parts for FMP200JR-52-82K
CABLE 25COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
PROTECTOR SGL BIDIRECTIONAL LF datasheet.pdf
IC BAROMETER I2C DGTL MINI 8-LGA datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.5MM RED datasheet.pdf
SL 7.50/10/180B 4.5SN OR datasheet.pdf
XCEDE 3PVH 6 COL 2W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
LOCATOR BC / HAR-BUS64 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf