Yageo FMP300JR-73-110K
FMP300JR-73-110K picture photo
Mfg. Part Number
FMP300JR-73-110K
Brief Description
RES 110K OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP300JR-73-110K.pdf
Availability of FMP300JR-73-110K
QUANTITY
FMP300JR-73-110K Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP300JR-73-110K
Internal Part NumberEIS-FMP300JR-73-110K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP300JR-73-110K
Related LinksFMP300JR, FMP300JR-73-110K Datasheet, Yageo Distributor
FMP300JR-73-110K Details Description
Related parts for FMP300JR-73-110K
IC ENCORE MCU FLASH 64K 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 20V 20MA TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM9002-AA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A D2PAK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS PIN datasheet.pdf