Pericom Semiconductor Corp. FN0800032
FN0800032 picture photo
Mfg. Part Number
FN0800032
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 8.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FN0800032.pdf
Availability of FN0800032
QUANTITY
FN0800032 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN0800032
Internal Part NumberEIS-FN0800032
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FN
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN0800032
Related LinksFN08, FN0800032 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FN0800032 Details Description
Related parts for FN0800032
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 5.6K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V 0606 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 0.085 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE TORPEDO 22525 25A datasheet.pdf