Pericom Semiconductor Corp. FN1280007
FN1280007 picture photo
Mfg. Part Number
FN1280007
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 12.8MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FN1280007.pdf
Availability of FN1280007
QUANTITY
FN1280007 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN1280007
Internal Part NumberEIS-FN1280007
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FN
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency12.8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN1280007
Related LinksFN12, FN1280007 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FN1280007 Details Description
Related parts for FN1280007
HEAT SHRINK PVC .5" X 25' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 6V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 100MM 1.37 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf