Schaffner EMC Inc. FN2060B-12-06
FN2060B-12-06 picture photo
Mfg. Part Number
FN2060B-12-06
Brief Description
FILTER 1-PHASE MULTI-STAGE 12A
Datasheet Download
FN2060B-12-06.pdf
Availability of FN2060B-12-06
QUANTITY
FN2060B-12-06 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN2060B-12-06
Internal Part NumberEIS-FN2060B-12-06
Voltage - Rated AC250V
Current12A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN2060B-12-06
Related LinksFN2060, FN2060B-12-06 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN2060B-12-06 Details Description
Related parts for FN2060B-12-06
DUCT WIRE SLOT PVC ADH LTGRY 3" datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 256FBGA datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YEL SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
KJB 10C 10#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 100 NF 10% 100VDC datasheet.pdf