Schaffner EMC Inc. FN2200-800-99
FN2200-800-99 picture photo
Mfg. Part Number
FN2200-800-99
Brief Description
FILTER DC EMC/EMI PV INVERTERS
Datasheet Download
FN2200-800-99.pdf
Availability of FN2200-800-99
QUANTITY
FN2200-800-99 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN2200-800-99
Internal Part NumberEIS-FN2200-800-99
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 2200
Filter TypeDC
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC1200V (1.2kV)
Voltage - Rated AC-
Current800A
Frequency - Operating-
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect
ApplicationsGeneral Purpose
ApprovalscULus, ENEC
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN2200-800-99
Related LinksFN2200, FN2200-800-99 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN2200-800-99 Details Description
Related parts for FN2200-800-99
IC DAC MULTI +5V 12BIT 10-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS 1.27MM IDT GOLD datasheet.pdf
CONTROL TIMER ACCESS SOCKET 11P datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC GATE DVR LOSIDE DUAL 2A 8SOIC datasheet.pdf
RELAY OPTO 60V 0.4A SSOP datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf