Pericom Semiconductor Corp. FN2500156
FN2500156 picture photo
Mfg. Part Number
FN2500156
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FN2500156.pdf
Availability of FN2500156
QUANTITY
FN2500156 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN2500156
Internal Part NumberEIS-FN2500156
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FN
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN2500156
Related LinksFN25, FN2500156 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FN2500156 Details Description
Related parts for FN2500156
RES SMD 20 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 160 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
EMI/RFI MINI-MIZER STR SGL END datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
508 TB RIS CLA INTERLACE datasheet.pdf
RES SMD 9.42KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 37POS IP67 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf