Pericom Semiconductor Corp. FN2500157
FN2500157 picture photo
Mfg. Part Number
FN2500157
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FN2500157.pdf
Availability of FN2500157
QUANTITY
FN2500157 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN2500157
Internal Part NumberEIS-FN2500157
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FN
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)