Schaffner EMC Inc. FN258HVIT-130-35
FN258HVIT-130-35 picture photo
Mfg. Part Number
FN258HVIT-130-35
Brief Description
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 130A
Datasheet Download
FN258HVIT-130-35.pdf
Availability of FN258HVIT-130-35
QUANTITY
FN258HVIT-130-35 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN258HVIT-130-35
Internal Part NumberEIS-FN258HVIT-130-35
Voltage - Rated AC-
Current130A
Frequency - Operating60Hz
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)400V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)690V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN258HVIT-130-35
Related LinksFN258HVI, FN258HVIT-130-35 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN258HVIT-130-35 Details Description
Related parts for FN258HVIT-130-35
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 3:5 2.7V 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LAPPING FILM 261X datasheet.pdf
RES 1.65 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR DAC1653Q1G5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf