Pericom Semiconductor Corp. FN2700077
FN2700077 picture photo
Mfg. Part Number
FN2700077
Brief Description
OSCILLATOR XO 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FN2700077.pdf
Availability of FN2700077
QUANTITY
FN2700077 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN2700077
Internal Part NumberEIS-FN2700077
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN2700077
Related LinksFN27, FN2700077 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FN2700077 Details Description
Related parts for FN2700077
TVS DIODE 5VWM SOT363 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 3.6A 16HTSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 15POS TIN datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf