Schaffner EMC Inc. FN3025HP-10-71
FN3025HP-10-71 picture photo
Mfg. Part Number
FN3025HP-10-71
Brief Description
FILTER 3-PHASE ADV EMC/RFI 10A
Datasheet Download
FN3025HP-10-71.pdf
Availability of FN3025HP-10-71
QUANTITY
FN3025HP-10-71 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3025HP-10-71
Internal Part NumberEIS-FN3025HP-10-71
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 3025
Voltage - Rated AC-
Current10A
Frequency - Operating60Hz
Mounting TypeChassis Mount
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)300V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)520V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN3025HP-10-71
Related LinksFN3025H, FN3025HP-10-71 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN3025HP-10-71 Details Description
Related parts for FN3025HP-10-71
IC 10 BIT 38 KSPS ADC S/O 8-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 150MW 0603 datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 200V 750A datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
ACCESSORY E29 PROXIMITY SENSOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 11/16" datasheet.pdf
ATTACHMENT PLUG W/ SURGE PROTECT datasheet.pdf
D4SL-4JDG-D datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 11A datasheet.pdf