Schaffner EMC Inc. FN3026HP-30-71
FN3026HP-30-71 picture photo
Mfg. Part Number
FN3026HP-30-71
Brief Description
FILTER 3-PHASE ADV EMC/RFI 30A
Datasheet Download
FN3026HP-30-71.pdf
Availability of FN3026HP-30-71
QUANTITY
FN3026HP-30-71 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3026HP-30-71
Internal Part NumberEIS-FN3026HP-30-71
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 3026
Voltage - Rated AC-
Current30A
Frequency - Operating60Hz
Mounting TypeDIN Rail
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)300V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)520V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN3026HP-30-71
Related LinksFN3026H, FN3026HP-30-71 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN3026HP-30-71 Details Description
Related parts for FN3026HP-30-71
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
QUICKIE HEADER datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
EMI SUPPRESSION FERRITE UH CABLE datasheet.pdf
2MM H.M. 25 COLUMN TYPE A/B RA datasheet.pdf