Schaffner EMC Inc. FN3258-30-47
FN3258-30-47 picture photo
Mfg. Part Number
FN3258-30-47
Brief Description
FILTER ULTRA-COMPACT 3-PHASE 30A
Datasheet Download
FN3258-30-47.pdf
Availability of FN3258-30-47
QUANTITY
FN3258-30-47 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3258-30-47
Internal Part NumberEIS-FN3258-30-47
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRenewable Resources Filters/Inverters
Featured ProductThree-Phase Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 3258
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current30A
Frequency - Operating60Hz
ApplicationsRegenerative Motor Drive
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)277V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)480V