Schaffner EMC Inc. FN3270H-1000-99
FN3270H-1000-99 picture photo
Mfg. Part Number
FN3270H-1000-99
Brief Description
FILTER COMPACT 3PH EMC/RFI 1000A
Datasheet Download
FN3270H-1000-99.pdf
Availability of FN3270H-1000-99
QUANTITY
FN3270H-1000-99 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3270H-1000-99
Internal Part NumberEIS-FN3270H-1000-99
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRenewable Resources Filters/Inverters
Featured ProductThree-Phase Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 3270
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC480V
Current1kA
Frequency - Operating60Hz
ApplicationsRegenerative Motor Drive
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)300V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)520V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN3270H-1000-99
Related LinksFN3270H, FN3270H-1000-99 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN3270H-1000-99 Details Description
Related parts for FN3270H-1000-99
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
BIT SLOTTED 1MM X 5.5MM 1.97" datasheet.pdf
SW BCD ROTARY DIP THRU HOLE 50V datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL BCD FRNT MT BK datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 60 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100 L.143 datasheet.pdf