Schaffner EMC Inc. FN351-64-34
FN351-64-34 picture photo
Mfg. Part Number
FN351-64-34
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 64A
Datasheet Download
FN351-64-34.pdf
Availability of FN351-64-34
QUANTITY
FN351-64-34 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN351-64-34
Internal Part NumberEIS-FN351-64-34
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductThree-Phase Filters
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 351
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current64A
Frequency - Operating60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleTerminal Block
ApplicationsInverters, Power Drive Systems
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)250V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)440V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN351-64-34
Related LinksFN351, FN351-64-34 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN351-64-34 Details Description
Related parts for FN351-64-34
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 190MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 16POS X-KEY datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 12-PLEX datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FILTER 3-LINE 300VAC 150A PANEL datasheet.pdf
22+22 DIL MALE HORIZ LATCH CONN datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN HDR 105POS 2.54MM T/H datasheet.pdf