Schaffner EMC Inc. FN9233E-15-06HI
FN9233E-15-06HI picture photo
Mfg. Part Number
FN9233E-15-06HI
Brief Description
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 15A
Datasheet Download
FN9233E-15-06HI.pdf
Availability of FN9233E-15-06HI
QUANTITY
FN9233E-15-06HI Order Process
Ship out your order
Specifications of FN9233E-15-06HI
Internal Part NumberEIS-FN9233E-15-06HI
PackagingBulk
Connector StyleIEC 320-C16
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Number of Positions3
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Switch Features-
FeaturesEarth Line Choke, Front or Rear Side Mount
Fuse Holder, Drawer-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 28.50mm x 21.50mm
Panel Thickness-
Material Flammability RatingUL94 V-2
Ingress ProtectionIP40
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN9233E-15-06HI
Related LinksFN9233E, FN9233E-15-06HI Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN9233E-15-06HI Details Description
Related parts for FN9233E-15-06HI
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 0.50MM 11POS datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.69 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 574MA 490 MOHM datasheet.pdf