Pericom Semiconductor Corp. FNC500130
FNC500130 picture photo
Mfg. Part Number
FNC500130
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FNC500130.pdf
Availability of FNC500130
QUANTITY
FNC500130 Order Process
Ship out your order
Specifications of FNC500130
Internal Part NumberEIS-FNC500130
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FN
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FNC500130
Related LinksFNC5, FNC500130 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FNC500130 Details Description
Related parts for FNC500130
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0402 datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 176TQFP datasheet.pdf
CONN EDGE .050 10POS DR TH datasheet.pdf
CABLE TIE METAL BARB 21.2" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
750 TB SP PL PCB CONNECT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 750UF 75V CHA MNT datasheet.pdf