Pericom Semiconductor Corp. FNC500131
FNC500131 picture photo
Mfg. Part Number
FNC500131
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FNC500131.pdf
Availability of FNC500131
QUANTITY
FNC500131 Order Process
Ship out your order
Specifications of FNC500131
Internal Part NumberEIS-FNC500131
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FNC500131
Related LinksFNC5, FNC500131 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FNC500131 Details Description
Related parts for FNC500131
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EMERG STOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 3.83M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB SRAM 48TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf
CTV 13C 13#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf