Pericom Semiconductor Corp. FNC500135
FNC500135 picture photo
Mfg. Part Number
FNC500135
Brief Description
OSC XO 125.004MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FNC500135.pdf
Availability of FNC500135
QUANTITY
FNC500135 Order Process
Ship out your order
Specifications of FNC500135
Internal Part NumberEIS-FNC500135
TypeXO (Standard)
Frequency125.004MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FNC500135
Related LinksFNC5, FNC500135 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FNC500135 Details Description
Related parts for FNC500135
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 16POS DUAL R/A TIN SMD datasheet.pdf