Fox Electronics FOXSDLF/073R-20/TR
FOXSDLF/073R-20/TR picture photo
Mfg. Part Number
FOXSDLF/073R-20/TR
Brief Description
Crystal 7.3728MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
FOXSDLF/073R-20/TR.pdf
Availability of FOXSDLF/073R-20/TR
QUANTITY
FOXSDLF/073R-20/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of FOXSDLF/073R-20/TR
Internal Part NumberEIS-FOXSDLF/073R-20/TR
TypeMHz Crystal
Frequency7.3728MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.177" (4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FOXSDLF/073R-20/TR
Related LinksFOXSDLF/0, FOXSDLF/073R-20/TR Datasheet, Fox Electronics Distributor
FOXSDLF/073R-20/TR Details Description
Related parts for FOXSDLF/073R-20/TR
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 34POS datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLK 3/4" X 4' datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 1.27MM datasheet.pdf