Fox Electronics FOXSLF/245F-20
FOXSLF/245F-20 picture photo
Mfg. Part Number
FOXSLF/245F-20
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
FOXSLF/245F-20.pdf
Availability of FOXSLF/245F-20
QUANTITY
FOXSLF/245F-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of FOXSLF/245F-20
Internal Part NumberEIS-FOXSLF/245F-20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFOXSLF
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FOXSLF/245F-20
Related LinksFOXSLF/, FOXSLF/245F-20 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FOXSLF/245F-20 Details Description
Related parts for FOXSLF/245F-20
IC TXRX RS-232 3-5.5V ESD 16SSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
LABEL S LAM DM POLY WHT 2X4.00" datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CABLE 20COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
MA-35DS21C5HT NON-CONT SW-ACT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf