3M FP-301-VW-3/8-48-BLACK
FP-301-VW-3/8-48-BLACK picture photo
Mfg. Part Number
FP-301-VW-3/8-48-BLACK
Brief Description
HEAT SHRINK FPVW 3/8 BK 48 IN
Datasheet Download
FP-301-VW-3/8-48-BLACK.pdf
Availability of FP-301-VW-3/8-48-BLACK
QUANTITY
FP-301-VW-3/8-48-BLACK Order Process
Ship out your order
Specifications of FP-301-VW-3/8-48-BLACK
Internal Part NumberEIS-FP-301-VW-3/8-48-BLACK
Featured ProductAssorted Heat Shrinks
Standard Package12
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.375" (9.5mm)
Inner Diameter - Recovered0.187" (4.8mm)
Recovered Wall Thickness0.025" (0.64mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature100°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FP-301-VW-3/8-48-BLACK
Related LinksFP-301-VW-3, FP-301-VW-3/8-48-BLACK Datasheet, 3M Distributor
FP-301-VW-3/8-48-BLACK Details Description
Related parts for FP-301-VW-3/8-48-BLACK
PROCESSOR MODULE ICE4000 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 3MM RND T/H datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A CRS datasheet.pdf