3M FP-303MS-1/4-YL-100
FP-303MS-1/4-YL-100 picture photo
Mfg. Part Number
FP-303MS-1/4-YL-100
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEATSHRINK FP303MS 1/4-100' YELL
Datasheet Download
FP-303MS-1/4-YL-100.pdf
Availability of FP-303MS-1/4-YL-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FP-303MS-1/4-YL-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of FP-303MS-1/4-YL-100
Internal Part NumberEIS-FP-303MS-1/4-YL-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesFP-303MS
PackagingRoll
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.213" Dia x 100.0' (5.41mm x 30.48m)
ColorYellow
MaterialPolyolefin
For Use With/Related Products3M™ Thermal Roll Printer TRP-303
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FP-303MS-1/4-YL-100
Related LinksFP-303MS-, FP-303MS-1/4-YL-100 Datasheet, 3M Distributor
FP-303MS-1/4-YL-100 Details Description
Related parts for FP-303MS-1/4-YL-100
IC MCU 8BIT 32KB OTP 64TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN SCREW SOCKET datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC FPGA/CPLD NV 256FBGA datasheet.pdf
680UF 250V 35X60MM 105C 5000H datasheet.pdf