Fairchild Semiconductor FPAB50PH60
FPAB50PH60 picture photo
Mfg. Part Number
FPAB50PH60
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
IC SMART POWER MOD 50A SPM27-HA
Datasheet Download
FPAB50PH60.pdf
Availability of FPAB50PH60
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FPAB50PH60 Order Process
Ship out your order
Specifications of FPAB50PH60
Internal Part NumberEIS-FPAB50PH60
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationWire Bonding 06/April/2007
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
Series-
TypeIGBT
Configuration2 Phase
Current30A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / CaseSPM27HA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FPAB50PH60
Related LinksFPAB5, FPAB50PH60 Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FPAB50PH60 Details Description
Related parts for FPAB50PH60
SWITCH PUSH SPDT 0.03A 12V datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 5% 1W 3014 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIBER AMP 1-OUT 1-IN PNP CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf