Fox Electronics FQ5032B-20.000
FQ5032B-20.000 picture photo
Mfg. Part Number
FQ5032B-20.000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FQ5032B-20.000.pdf
Availability of FQ5032B-20.000
QUANTITY
FQ5032B-20.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FQ5032B-20.000
Internal Part NumberEIS-FQ5032B-20.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFQ Series Quartz Crystals
PCN Design/SpecificationFQ Series Pkg Material 15/Mar/2010
FamilyCrystals
SeriesFQ5032B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FQ5032B-20.000
Related LinksFQ5032B, FQ5032B-20.000 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FQ5032B-20.000 Details Description
Related parts for FQ5032B-20.000
ASSY GUARD/COVER/FILTER 92X92 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP40H/AE40M/HDP40H datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CAP ASSY 12PS 18-20AWG GRN datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 361-BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 2.20K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf