Fox Electronics FQ5032BR-20.000
FQ5032BR-20.000 picture photo
Mfg. Part Number
FQ5032BR-20.000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FQ5032BR-20.000.pdf
Availability of FQ5032BR-20.000
QUANTITY
FQ5032BR-20.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FQ5032BR-20.000
Internal Part NumberEIS-FQ5032BR-20.000
FamilyCrystals
SeriesFQ5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FQ5032BR-20.000
Related LinksFQ5032B, FQ5032BR-20.000 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FQ5032BR-20.000 Details Description
Related parts for FQ5032BR-20.000
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
NEMA TWIST-LOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 3 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
CONN FPC 61POS .3MM datasheet.pdf