ITT Cannon, LLC FRCIR020R-18-19S
FRCIR020R-18-19S picture photo
Mfg. Part Number
FRCIR020R-18-19S
Brief Description
CIR 10C 10#16 FR SKT RECP WALL
Datasheet Download
FRCIR020R-18-19S.pdf
Availability of FRCIR020R-18-19S
QUANTITY
FRCIR020R-18-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of FRCIR020R-18-19S
Internal Part NumberEIS-FRCIR020R-18-19S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRCIR020R-18-19S
Related LinksFRCIR020, FRCIR020R-18-19S Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
FRCIR020R-18-19S Details Description
Related parts for FRCIR020R-18-19S
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FILTER LINE 68MH 0.4A TYPE 400 datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS TOP ENTRY 5MM PC datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT FOR MX34 HOUSNG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT PINS datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
STRGLGHT WTH 9 27W LMPS SNGLPHA datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM BI-LVL YLW DIFF datasheet.pdf